Ako uzavrieť povinné zmluvné poistenie online

K úspešnému a platnému uzatvoreniu Povinného zmluvného poistenia budete potrebovať:

Technický preukaz (Osvedčenie o evidencii vozidla)

Preukaz totožnosti poistníka, držiteľa vozidla

 

1. Vyplňte požadované údaje do kalkulačky na výpočet PZP

 

2. Pre získanie maximálnych zliav vyplňte aj doplňujúce údaje

 

3. Po kliknutí na porovnanie ponúk si vyberte tú najvýhodnejšiu ponuku pre Vás. Pri výbere povinného zmluvného poistenia doporučujeme okrem ceny PZP pozerať aj na limity poistného krytia. Všetky dôležité informácie o poistení nájdete pod ikonou každej poisťovne pod tlačítkom “info o poistení”. Získate tak prehľad o tom, aké riziká poistenie kryje, aké ponúka benefity, a tiež aké sú prípadné možnosti pripoistenia.

V prípade, že  chcete sledovať cenu poistného pre Vaše vozidlo, máte možnosť odoslať si porovnanie ponúk do e-mailu prostredníctvom tlačítka v ľavom bočnom menu “poslať na email”. Do e-mailu Vám príde link na porovnanie cien PZP pre Vaše vozidlo, na ktorý keď kliknete, vždy Vám preráta aktuálnu cenu so všetkými zľavami platnými v daný deň.4. vyplňte požadované osobné údaje o držiteľovi vozidla

 

5.  Vyplňte dodatočné údaje o vozidle. Vozidlo je možné poistiť aj v prípade, že osvedčenie o evidencii a evidenčné číslo vozidla neboli ešte z rôznych dôvodov pridelené.

 

6. Zvoľte si frekvenciu platenia. (Ročne, polročne, štvrťročne)

 

7. Skontrolujte si všetky zadané údaje. V prípade, že chcete opraviť chybu alebo čokoľvek zmeniť, použite tlačítko  “Upraviť”. Potvrdením údajov na tomto kroku Vám bude na e-mail odoslaný návrh poistnej zmluvy  so všetkými potrebnými dokumentmi a platobnými údajmi.

 

8. Poistné uhraďte podľa inštrukcií, ktoré Vám prišli na Vami zadaný e-mail, vytlačte si dočasnú bielu kartu prípadne aj zelenú kartu a dajte si ju do vozidla. Po uhradení poistného Vám poisťovňa zašle poštou bielu a zelenú kartu platnú na celé poistné obdobie spolu s poistkou. 

Čo v prípade, že Vám nepríde e-mail s poistnou zmluvou?

V niektorých prípadoch sa môže stať, že e-mail je automaticky vyhodnotený ako SPAM, preto je  potrebné skontrolovať si aj tento priečinok. V prípade, že e-mail nebol doručený v najbližších hodinách, a to ani do priečinka SPAM, prosíme, kontaktujte nás telefonicky alebo e-mailom. Všetky informácie a doklady vám opätovne zašleme.

+421 918 724 292

info@autopoistenie.sk